Hakkımızda

Büromuz 1992 den bu yana avukatlık hizmetleri ve hukuki müşavirlik alanlarında faaliyet göstermektedir.  2001 yılında bünyemizde fikri ve sınai mülkiyet departmanı kurulmuş ve bu departman TOPKAPI PATENT adı altında hizmet vermeye başlamıştır.   

Sürekli olarak gelişen, değişen ve rekabetin önem kazandığı ticaret hayatı içerisinde, sizlerin ve firmanızın, büyük emek ve çabalar göstererek ortaya koyduğu ve Sınai Mülkiyet Hakları olarak adlandırılan, marka, tasarım ve buluşlarınızın (patent/faydalı model) başkaları tarafından taklit edilerek haklarınızın büyük ölçüde ortadan kaldırılması veya başkaları tarafından tescil edilerek haksız yere mağdur duruma düşmenizi engellemek için danışmanlık hizmeti vermekte, marka, tasarım ve buluşlarınızın tesciline ilişkin işlemleri Türk Patent Enstitüsü nezdinde başlatmakta ve takip etmekteyiz.. Çünkü, Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmeyen marka, tasarım ve buluşlar yasal korumadan yararlanamamaktadırlar. Unutulmamalıdır ki haksız rekabet çok ağır hukuksal yaptırımları da beraberinde getirmektedir.

Bizler Topkapı Patent Bürosu olarak, konusunda uzman, avukat, mühendis ve danışman arkadaşlarımız ile faaliyet göstermekteyiz. "Hizmette gizlilik ve karşılıklı güven" prensibinden yola çıkarak, hizmet kalitesini en üst düzeye çıkarmak amacındayız. Bu sizler ile yapacağımız iş birliği ile mümkün olacaktır.